Untitled Document
Grażyna i Krzysztof Hałasa
Untitled Document
Atrakcje

Jak można spędzić wolny czas na Roztoczu?

Jest tu wiele atrakcji, zarówno dla osób lubiących aktywny wypoczynek jak i dla osób, które pragną po prostu odpocząć od codzienności. Oto kilka atrakcji i miejsc jakie można odwiedzić :

- jednym z najważniejszych i zarówno najpiękniejszych miejsc na Roztoczu są szumy  Rezerwat nad Tanwią (uznany przez gazetę Rzeczpospolita za jeden z siedmiu cudów Polski),
- rezerwat Czartowe Pole,
- szlaki turystyczne piesze i rowerowe ( wypożyczalnia rowerów w odległości ok. 150m),
- spływy kajakowe po rzece Tanew lub Wieprz,
- park linowy,
- dwa baseny w Suścu,
- kryta pływalnia w Centrum Rehabilitacji - Horyniec-Zdrój,
- zalew w Majdanie Sopockim (ok. 8km), w Krasnobrodzie (ok. 20km), w Zwierzyńcu (ok. 30km),
- stoki narciarskie w Jacni, Szopowe, Krasnobrodzie, Justynówce (Biała Góra),
- hodowla koników polskich w Zwierzyńcu,
- urokliwe kamieniołomy w Nowinach,

Susiec, znajduje się w przepięknym sąsiedztwie trzech parków krajobrazowych - Puszczy Solskiej, Południowo-Roztoczańskiego, Krasnobrodzkiego. W każdym z nich można odnaleźć coś ciekawego. Dla fanów pieszych wycieczek – szlaki turystyczne.

Oznakowany kolorem czerwonym zwanym ‘krawędziowym’, przechodzący między innymi przez Górecko Stare, Czartowe Pole, Susiec.

Szlak niebieski „szumów” – biegnący przez Susiec, wzniesienie Kościołek (zwany Zamczyskiem), rezerwat „Nad Tanwią”. Ten szlak uważany jest za najpiękniejszy szlak Roztocza, dzięki malowniczym krajobrazom, warto sprawdzić to samemu.

Czarnym kolorem oznakowany jest szlak śledzący walki partyzanckie, zaczyna się w Bidaczowie Starym, przechodzi przez  Susiec i kończy w Tomaszowie Lubelskim.

Roztocze jest pięknym i spokojnym miejscem, doskonałym na wypoczynek, jeżeli raz zasmakujesz uroku Roztocza, zawsze będziesz chciał tu wracać! 

Szybki kontakt:

Grażyna i Krzysztof Hałasa


Tel:   668 925 322
    +084 665 48 90
         600 807 428
E-mail: lesny.susiec@gmail.com


Ul. Tomaszowska 25
22-672 Susiec


 


Untitled Document